Biyografi

Bitkisel hayattan, tepkisel hayata geçiş bileti !

Yoğun Bakım, asla pes etmeyen savaşçıların evrensel hikayelerini anlatan sarsıcı bir grup olarak karşımıza çıkıyor. Üyeleri zaman içinde tesadüflerle bir araya gelen grup, dinleyicilerine alışılmadık yeni bir hikaye sunuyor. Grubun söylemlerinde bu birlikteliğin de büyük payı var. Masalsı ama sert tınıları, albümün ve parçaların hikayelerini daha da farklı kılıyor.

2013 yılında kurulan ve 2014’te ilk demosunu hazırlayan Yoğun Bakım, grupla aynı adı taşıyan ilk albümleri ile 11 KASIM 2015'ten itibaren tüm dijital platformlarda dinleyicileriyle buluştu. ‘Son Nefes’ adlı ilk video klibini yayınladı. 25.12.2015’te ilk albümleri tüm müzik mağazalarında CD formatında raflarda yerini aldı. 

Bu birliktelik grubun kurucusu ve ritim gitaristi Emir Saygan'ın; bir yoğun bakım odasında başlayan trajik serüvenini, müzik diline yansıtmasıyla başladı. Sıradışı bir gitarist; bir efsane Gür Akad'ı da kendine çekebilmeyi başaran grup sırasıyla, Önder Ayan (Bas gitar), Bilge Candan (Davul) ve Zeynel Tolga (Vokal) 'nın katılımıyla bugünkü halini aldı.

Tanıtım konserlerinin ardından grup ikinci video kliplerini 'SORULAR' adlı parçaya çekti. Yönetmenliğini Atilla Erkmen'in üstlendiği klip, grubun YouTube kanalında sevenleriyle buluştu.

Dünya standartlarında bir müziği, yaşadığı coğrafyanın duygusundan koparmadan sunan Yoğun Bakım, söylemleri ve kişiliğini oluşturan kararlı tarzı ile artık her yerde..

Tam bir performans grubu olan Yoğun Bakım, evrensel hikayeleri ve müziği ile son nefesine kadar sahnede olacak kararlılığa ve üretkenliğe sahip.